Ціна 20 шт. 5 грн.
Огірочник лікарський (Borago officinalis);
бурачник лікарський, бурячник, огіркова трава; родина Шорстколистих (Boraginaceae);
огуречник лекарственный
Огірочник — шорстковолосистий однорічних. Його часто вирощують на городах як харчову рослину. Листя огірочника використовують для приготування салатів, яким він надає огіркового аромату. Добра огіркова трава тим, що відростає набагато раніше, ніж дозріють огірки. Стебло рослини пряме, товсте, всередині порожнисте, заввишки до 80 см. Листки великі, соковиті, овальні, з сильним огірковим запахом. Квітки зазвичай блакитні, правильні, у небагатоквіткових суцвіттях — завійках, які, у свою чергу, утворюють рідке щиткоподібне суцвіття. Цвіте рослина з червня по серпень. На півдні Росії росте як бур'ян. В Україні розсіяно зростає майже по всій території на городах, забур'янених пустищах.
(//eam.com.ua)
Використовують огірочник не тільки як харчову, а й лікарську рослину. Для приготування ліків заготовляють траву і квітки під час цвітіння. Сировину розстеляють тонким шаром і сушать у провітрюваному приміщенні.
Застосовують огірочник тільки у народній медицині та гомеопатії. Рослина містить вітамін С (до 17 мг%), провітамін А (каротин) (до 3,5 мг%) та інші складні органічні речовини.
Народна медицина використовує потогінні, сечогінні, протизапальні, пом'якшувальні та легкі проносні властивості огірочника. Крім того, відомо, що настої трави стимулюють обмін речовин, нормалізують серцеву діяльність і поліпшують апетит. Народні цілителі рекомендують приймати їх при запаленні сечовивідних шляхів, гарячці, захворюваннях органів дихання, ревматизмі, різних неврозах, подагрі та шкірних хворобах. Салат із листям огіркової трави здавна відомий як засіб, що очищує кров і водночас перешкоджає розвитку різних запальних процесів у внутрішніх органах.
Огірочник — одна з найбільш відвідуваних бджолами рослин у середній смузі. При посіві на припасічних ділянках огіркова трава — хороший медонос. Одна квітка рослини виділяє за добу 1,4-2 мг цукру (у нектарі), а медова продуктивність огірочника перевищує 400 кг з 1 гектара. Мед світлий, приємний на смак.
Настій трави. 1 столова ложка трави чи 1 чайна ложка квіток на 200 мл окропу, настоюють до охолодження, проціджують. По 1/4 склянки 4 рази на день. П'ють трохи охолодженим.
Салат з огірковою травою. Варену картоплю посипають дрібно нарізаним листям огірочника і пошаткованою цибулею, заправляють сметаною; сіль і спеції додають за смаком.
Огірочник лікарський (Borago officinalis) — «Ukrboard»